Eva Mašková

Uprchlík z džungle mezinárodních korporací. Námořník plavící se na vzdutých vodách fantazie, s touhou proplout mezi Scyllou beletristické tvorby a Charybdou knižního trhu. Gourmand napětí a záhad, gourmet detektivních zápletek.

Narozena v Praze v roce psa. Po čtvrtstoletí stráveném ve světě financí píše a přednáší. Čas dělí mezi pražský byt a slapskou chatu. Ráda vymýšlí zápletky, hrdiny i padouchy při práci na zahradě a ještě raději při výrobě domácích marmelád. Potrpí si na košatou češtinu, Jane Austenovou a Hilského překlady Shakespeara. Neúnavný Pražský chodec stále znovu a znovu podléhající kráse stověžaté.

 

Oscar de Bouvier

Aristokrat každým chlupem. Neúnavný komentátor života nejen na Hradčanech a Malé Straně s perem ostře přiříznutým. K lidem se chová shovívavě – mýlit se je lidské, promíjet je psí.

Kříženec flanderského bouviera, místo a datum narození neznámé. Nalezen v trojském útulku. V nové smečce s nonšalancí sobě vlastní zabral pozici alfa samce. Elegantní švihák v černém perziánu naštěstí vládne milostivě. Zdržuje se v pelechu u krbu, pokud zrovna nemusí pátrat v terénu. Potrpí si na slova pamlsek a procházka.

Nenechte si ujít další povídky

Vždy, když vyjde něco zajímavého, budu Vás informovat.