Pozlacená klec

Vrah v zamčeném pokoji? Nemožné! Leona Widimská je jednoho dne ráno nalezena mrtvá v posteli, dveře ložnice byly zamčené zevnitř a v pokoji nebyly nalezeny žádné stopy po násilném vniknutí. Dalo by se to uzavřít jako náhlé úmrtí, přece jen se jedná o starší dámu, ale něco tady nehraje. Proč chtěla to ráno změnit svou závěť? A proč se lékař přivolaný k mrtvé zdráhá vyloučit cizí zavinění? Záhada zamčeného pokoje v českém vydání.

Ukázka z knihy:

Přestala se chichotat, když viděla, že se Daněk dívá na hodinky. Nejlepší obrana je útok, rozhodla se. „Kdes byl? Je sedm dvacet. Čekám tu na tebe…“

„V sedm jsi tu nebyla,” odsekl lehce rozladěn její drzostí. V duchu se přenesl ke svým kriminalistickým začátkům. Podobné chování se netolerovalo, dostal by co proto. Jenže mu žádný vysoce postavený strýček kariérní cestičku neumetal.

„Omlouvám se, přijela jsem o pět minut pozdě, podcenila jsem provoz, myslela jsem…“

Nadřízený došel až k autu a položil ruku na kapotu. Z její teploty musel poznat, že zapalování vypnula tak před minutou. Žaludek se jí sevřel, čekala sžíravý sarkasmus, ale jen pozdvihl obočí. (str. 33)

Žánr
detektivní novela

Nakladatelství
TalentProArt 2021

V prodeji u
TalentProArt.cz

V prodeji u
Kosmas.cz

V prodeji u
PalmKnihy.cz

Recenze

Eva Mašková s detektivní novelou Pozlacená klec vyhrála druhé místo v literární soutěži Talent Pro ART 2020, čímž si vysloužila zaslouženou pozornost a novela vyšla jako e-kniha. Vyšetřováním, které je hodně založeno na dialozích, připomíná Pozlacená klec klasickou detektivku ve stylu Agathy Christie. Před čtenáře je položena záhada, ale zároveň tu nenajde nic, z čeho by běhal mráz po zádech, spíše potrápí mozkové závity.
Autorčin styl je svižný a v kombinaci s tím, že chce čtenář přijít celé záhadě na kloub, se kniha čte skoro sama. Jednotlivé charaktery podezřelých postav jsou velice dobře vykreslené, takže i na malém prostoru, který tento krátký formát nabízí, si čtenář udělá o jejich pohnutkách ucelenou představu. Skvělým oživením je potom špičkování mezi dvěma detektivy, zkušeným Jindřichem Daňkem a stážistkou Katkou Šipkovou.

Veronika Nováková pro Čteme české autory,
31.8.2021 https://www.ctemeceskeautory.cz/2021/08/recenze-pozlacena-klec-eva-maskova.html