Vražedné předsudky

Padesátiletá advokátka Klára ztratila své nejbližší. Bojí se nových zklamání, nechce navazovat blízké vztahy. Rozhodne se odjet do lázní, aby své nejlepší přítelkyni pomohla převzít dědictví – luxusní hotel. Poklidnou atmosféru však naruší vražda. Na místo činu dorazí narychlo sestavený tým vyšetřovatelů v čele s inspektorem Daňkem, který si s advokátkou zrovna do noty nepadl. Oba však budou muset při vyšetřování zapeklitého případu spojit síly. Vrah se totiž chystá zaútočit znovu.

Ukázka z knihy:

Petr Borkovec netrpělivě přihlížel, jak hosté dopíjejí své aperitivy a odcházejí do jídelny. Když se bar konečně vyprázdnil, utřel pocintaný barový pult a zmizel do sousední přípravny. Musí jednat rychle, má jen krátkou pauzu, než číšníci začnou nosit objednávky nápojů k večeři. Zvedl sluchátko hotelového telefonu a vytočil číslo pokoje.

„Nerad ruším, ale mám pro vás jednu velmi zajímavou kazetu z bezpečnostní kamery nad barovým pultem. Proč by vás to mělo zajímat? Protože se na ní poznáte. A taky je zřetelně vidět tácek s presem a minerálkou Perrier pro paní Nechanickou. V tomhle hotelu ji pila jenom ona. A úplnou bombu najdete na konci – je krásně vidět, jak to preso něčím vylepšujete.“ Po tváři se mu rozlil spokojený úsměv. „Ne, to není žádný nesmysl. Buď se spolu dohodneme, nebo tu kazetu dostane kriminálka.“ Osoba na druhé straně drátu se zřejmě cukala, protože Borkovec pokračoval: „Že to nemůžu dokázat? Omyl, velký omyl. Ale když chcete risknout dvacet let natvrdo… Heleďte se, zkrátíme to. Já dostanu sto tisíc na ruku a vy kazetu. To je fér obchod, ne? Jistotu? Tedy jistotu nemáte žádnou. Kromě té, že když se nedohodneme, přijdou si pro vás poldové s klepety. Takže ty prachy přineste zítra v půl jedenáctý večer k bočnímu vchodu, k tomu ze zahrady do spojovací chodby před krytým bazénem.“ Chvíli bylo zase ticho, načež barman do telefonu div nezačal křičet. „Je mi jedno, jak ty prachy seženete, bude to buď zítra v deset třicet, nebo v deset třicet pět volám kapitánu Lesákovi! Moji informaci určitě ocení, mohl by pak vzít vyšetřování hákem.“ Opět se na okamžik odmlčel a pak, už o poznání klidnějším hlasem, dodal: „Jo, ten vchod je normálně zamčenej. Přijdu od bazénu a pustím vás dovnitř. Po desátý večer tam nebude ani noha. Jsme domluveni, tak koukejte, ať mě nezklamete.“

 

 

Žánr
detektivní román

Nakladatelství
MOBA

V prodeji u
MOBA

V prodeji u
Knihy Dobrovský

V prodeji u
Kosmas